WENNO WAGENAAR NIEUWE VOORZITTER STICHTING VRIENDEN VAN VDL

WENNO WAGENAAR NIEUWE VOORZITTER STICHTING VRIENDEN VAN VDL

Zoals iedereen weet verkeert VDL in de gelukkige omstandigheid dat al decennialang de Stichting Vrienden van VDL de voetbalvereniging VDL op een prachtige manier ondersteunt.
Dit heeft in al die jaren op vele manieren plaatsgevonden. Denk aan de aanleg van kunstgrasvelden, nieuwe kleedaccommodatie, nieuwe entree, renovatie oude kleedkamers, terras met buitenbar, LED-veldverlichting etc. De stichting zorgt ook week in week uit voor de aansturing van de mannen van de onderhoudscommissie voor het totale onderhoud van het complex.

Daarnaast is het bestuur van de stichting veelvuldig bezig met het maken van plannen, in overleg met het voetbalbestuur en de accommodatiecommissie.

Het huidige bestuur van de Stichting is echter op een leeftijd gekomen dat er moest worden gezocht naar verjonging. Het doet de huidige bestuursleden Arnold van Beurden, Wim Tuit en Leo van der Maarel, de laatste twee zijn al bijna 72 jaar lid bij deze mooi voetbalclub, deugd dat dit nu is gelukt.

Op korte termijn wordt Wenno Wagenaar officieel aangesteld als voorzitter van de Stichting Vrienden van VDL, treedt ook Marco de Groot toe tot het bestuur en wordt Marieke van der Kraan adviseur van de Stichting vanwege haar expertise op het gebied van sportcomplexen en facilitaire zaken.

Wie is Wenno Wagenaar?

Dat lijkt een vraag die iedere VDL’er kan beantwoorden, maar toch willen we ook voor generaties die hem niet persoonlijk kennen even voorstellen.

Wenno is 65 jaar en is zijn hele leven dierenarts in Maasland en omgeving geweest. Hij is sinds twee weken gestopt met werken en gaat nu genieten van zijn pensioen. Daarnaast is hij al decennia een scheidsrechter met aanzien binnen onze vereniging die ongelooflijk veel duels van met name de jeugd al heeft gefloten. Altijd bereid om er te staan voor de voetballers. Maar nu dus ook bereid om een deel van zijn nieuwe vrije tijd te besteden aan een veel groter aspect van onze vereniging VDL. Bij VDL stelden we Wenno even een paar korte vragen.

Waarom vind je dit een mooie uitdaging?

,Wenno Wagenaar: , het bestuur van de Stichting heeft mij en Marco benaderd om het stokje over te nemen bij de Stichting. Marco gaat zich mede vanwege zijn achtergrond in het bedrijfsleven met financiën bezig houden, Marieke wordt technisch adviseur, want zij weet zoveel van de velden en complexen. Ik weet nog niet of we er direct een derde persoon erbij zoeken. Dat zou kunnen. We zouden ook graag zien dat er een sponsorcommissie in het leven wordt geroepen. Dat zou goed zijn voor VDL.’’

Waarom vind je de Stichting belangrijk voor de vereniging?

,,Het is fijn als we het bestuur van de voetbalvereniging kunnen ontlasten met financiële zaken en als we ons bezighouden met de werkgroep die hier elke week op het complex actief is met het onderhoud. En het is belangrijk voor de continuïteit van de vereniging dat we het werk binnen de Stichting voortzetten, ook richting de gemeente Maassluis.’’

We zitten wel meteen in de transitie naar nieuwe velden?

,,VDL heeft echt een prachtig sportcomplex, maar het heeft ook genoeg uitdagingen om het weer te vernieuwen en bij te houden. Nu zijn we al weer druk bezig met het op orde brengen van de drainage. Daar moet serieus werk aan verricht worden.’’

“We zijn echt groot geworden als club. Jammer dat het echte gras op het tweede veld daardoor moet verdwijnen. Want er gaat niets boven echt gras. Maar ten opzichte van andere clubs die zoveel leden hebben als VDL, hebben wij eigenlijk maar weinig velden. Het betekent dat we op alle dagen elk veld moeten kunnen bespelen. Daarvoor is een vierde kunstgrasveld noodzakelijk.’’

Ben je trots op de bloei van de club?

,,Als je toch ziet hoe groot het meidenvoetbal bij VDL ook is. Ik zei laatste nog tegen Peter Doorschodt, weet je nog dat we 20 jaar geleden zo hard moesten trekken om het vrouwen- en meidenvoetbal verder van de grond te krijgen. Ook bij de jongens is er een gigantische groei geweest. Al die jeugd willen we voldoende mogelijkheden bieden om te kunnen trainen en spelen. Daarom gaan we eerst met de velden aan de slag en op enig moment zullen we ook wat aan de kantine willen doen.’’

Je werd nog wel eens weggeroepen voor een koe die moest bevallen. Is dat echt voorbij?

,,Ik ben nu net een paar weken met pensioen. Als het heel druk is, mag je me bellen heb ik gezegd. Maar dat is nog niet gebeurd.

In het verleden had ik voor veel dingen vaak niet de tijd. Ik ben 40 jaar dierenarts geweest en in alle eerlijkheid heb ik door het werk nu ook een paar versleten duimen. Het kraakbeen in de gewrichten is weg. Dat is ook de reden dat ik anderhalf jaar eerder ben gestopt.’’

 

 

Hoofdsponsoren

solutions

 

verhagen

Sponsors

 • Multikeukenenbad.nl
  Multikeukenenbad.nl
 • Restaurant De Ridderhof
  Restaurant De Ridderhof
 • Arrow Grafitotaal
  Arrow Grafitotaal
 • Dairco
  Dairco
 • Slager en Zandbergen Transport
  Slager en Zandbergen Transport
 • Slier & Partners
  Slier & Partners
 • Hotel Maassluis
  Hotel Maassluis
 • Rookvrije Generatie
  Rookvrije Generatie
 • M&M Tomaello
  M&M Tomaello
 • Sportcentrum Life
  Sportcentrum Life
 • Combinatie Civiele Technieken BV
  Combinatie Civiele Technieken BV
 • Automobielbedrijf Noorddijk
  Automobielbedrijf Noorddijk
 • Alfa Grieks Restaurant
  Alfa Grieks Restaurant
 • De Salon
  De Salon
 • Van Stenis Notarishuis
  Van Stenis Notarishuis
 • Huijzer en Renzen advocaten
  Huijzer en Renzen advocaten
 • VHC Kreko Moerdijk
  VHC Kreko Moerdijk
 • Windmill
  Windmill
 • Verhagen Vastgoedonderhoud
  Verhagen Vastgoedonderhoud
 • Schilderwerken Wim Brouwer
  Schilderwerken Wim Brouwer
 • Eetcafe De Dijk
  Eetcafe De Dijk
 • ING
  ING
 • Rene Verhagen Schilderwerken
  Rene Verhagen Schilderwerken
 • Pro Intermediair
  Pro Intermediair
 • Euro Products
  Euro Products
 • Q-salaris - Salarisadministratie & Advies
  Q-salaris - Salarisadministratie & Advies
 • Lely Industries
  Lely Industries
 • Vecom
  Vecom
 • Van Kortenhof
  Van Kortenhof
 • Bouwbedrijf Borsboom
  Bouwbedrijf Borsboom
 • Accept Systems
  Accept Systems
 • Hoek Glas
  Hoek Glas
 • Wens Uitzendbureau
  Wens Uitzendbureau
 • Allport Netherlands
  Allport Netherlands
 • Patisserie Chocolaterie Holtkamp
  Patisserie Chocolaterie Holtkamp
 • SH Global Shipping
  SH Global Shipping
 • IJdo Financiële Dienstverlening
  IJdo Financiële Dienstverlening
 • NDS
  NDS
 • Wissenburg Jacht & Autobedrijf
  Wissenburg Jacht & Autobedrijf
 • Lassooij en Partners
  Lassooij en Partners
 • Johan van Balen BV
  Johan van Balen BV
 • Fonds Schiedam Vlaardingen E.O.
  Fonds Schiedam Vlaardingen E.O.
 • P. Looije
  P. Looije
 • Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
  Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
 • Van Dijk Maasland BV
  Van Dijk Maasland BV
 • Ernst Abbas
  Ernst Abbas
 • Byonda Kroon Fotografie
  Byonda Kroon Fotografie
 • Wallcare
  Wallcare
 • Jété woonidee
  Jété woonidee
 • Delta Dierenartsen
  Delta Dierenartsen
 • Argeweb
  Argeweb
 • Rabobank
  Rabobank
 • Marien van Eijmeren
  Marien van Eijmeren
 • FDC Putman
  FDC Putman
 • Smit Maassluis BV
  Smit Maassluis BV
 • Klasmann-Deilmann Benelux
  Klasmann-Deilmann Benelux
 • Toll
  Toll
 • Heineken
  Heineken
 • Meuva BV
  Meuva BV
 • RM Coatings
  RM Coatings
 • Jip Regtop Fysiotherapie
  Jip Regtop Fysiotherapie
 • Solutions Uitzendbureau
  Solutions Uitzendbureau
 • Hooymeijer
  Hooymeijer
 • HBI Installaties
  HBI Installaties
 • Funny Kids Store
  Funny Kids Store
 • Kugeko
  Kugeko
 • Dierenboetiek Zwarte Zee
  Dierenboetiek Zwarte Zee
 • Manege Middenhof
  Manege Middenhof
 • Staelduinsebos
  Staelduinsebos