11 VRAGEN AAN FINANCIËLE COMMISSIE VAN VDL

De gezondheid van de leden en hun familie staat bij VDL tijdens de coronacrisis boven alles. Tegelijkertijd doen we er als club alles aan  om ook financieel gezond te blijven. Een goed moment om vragen te stellen aan onze financiële commissie, die wordt vertegenwoordigd door Wilko de Groene, in het dagelijks leven werkzaam bij Siemens Nederland N.V.

Heeft de coronacrisis impact op onze  vereniging?

De Groene: ,,Laat  ik er maar niet omheen draaien. Die impact is groot. Sportief hield alles begin maart in één klap op. Geen wedstrijden meer, geen trainingen , geen bezoek aan de club, niks. Dat betekende ook in één klap geen inkomsten meer uit onze horeca, een belangrijke bron voor elke amateurvereniging.’’

Is het voorjaar normaal gesproken goed voor de vereniging?

,,Absoluut! Uit ervaring weten we dat de bar en de keuken in deze maanden topomzetten draaien. En dan was het, tijdens de afgelopen ‘coronaweken’, ook nog eens fantastisch voetbalweer. Naast sponsorgelden en contributies zijn drukbezochte toernooien voor ons de krenten in de pap. Een voetbalclub heeft als het ware drie ‘poten’ waarop alles is gebouwd, de kantine is er daar één van.’’

Je doelt ook op  toernooien als het geweldige Horecatoernooi en het Robin van Persie Toernooi?

,,Die konden helaas ook niet doorgaan. Voor de jeugd en voor de oudere voetballers een enorme domper, omdat niemand die prachtige voetbaldagen graag mist. En  voor ons als club een zware tegenvaller, omdat we veel  inkomsten zijn mislopen.’’

Wat hebben jullie als Financiële Commissie gedaan?

 ,,We hebben onder meer het Noodfonds aangeschreven voor een eenmalige vergoeding, maar ook gebruik kunnen maken van de  NOW. Dat is een tijdelijke noodmaatregel voor de overbrugging, om de werkgelegenheid binnen onze vereniging te behouden. Voor beide regelingen hebben we inmiddels een toezegging binnen en al  een deel van het geld ontvangen”.

Zijn er verder nog lichtpuntjes in deze tijd?

“Genoeg. Ik denk dat ze het misschien liever stil hadden gehouden, maar zowel onze  hoofdtrainer Henk Salari als  onze verzorger Henny Brinkman hebben afgezien van een deel van hun salaris dit seizoen. Dat is natuurlijk een geweldig gebaar van deze mannen. Ik denk dat ik wel namens de hele vereniging mag spreken als ik dit als een bewijs zie van hun liefde voor VDL en het verenigingsleven”.

Ze zijn daar ook helemaal zelf mee gekomen en dat maakt het voor mij nóg sympathieker. Namens het bestuur wil ik ze graag bedanken voor dit mooie gebaar. Het maakt ons nóg trotser dat zij bij VDL werkzaam zijn.’’

Heb je nog meer goed nieuws? Krijgt VDL financiële hulp van andere kanten?

,,We hebben contact opgenomen met de KNVB en daarnaast heeft ook de BAV (belangenorganisatie amateur verenigingen) contact gezocht met de bond. Misschien weten niet alle leden dat, maar elke maand moeten wij  een financiële afdracht doen aan de KNVB. De maanden april en mei hoeven we nu niet te betalen.

Verder hebben we  een brief gestuurd aan de MSR (Maassluise Sportraad) en de  MSR heeft weer namens alle Maassluise sportclubs een brief gestuurd aan de gemeente. Wij vinden  dat  de huur van clubs die gebruikmaken van zalen en van velden kwijtgescholden moet worden . Ook hebben we verzocht om de huur voorlopig niet te verhogen.’’

Heeft de gemeente daar al op  gereageerd? 

,,Nee, helaas. Maar ik wacht vol vertrouwen het antwoord af. ’’

In maart was er natuurlijk ook nog een grote voorraad (frisdrank, bier, voedsel voor de keuken, etc.) aanwezig. Wat is daarmee gebeurd?

,,De voorraad wordt periodiek in de gaten gehouden  en eventueel verkocht als de houdbaarheidsdatum in beeld komt. Heineken heeft het tapbier opgehaald, maar geen nood, zodra dat mogelijk is, wordt het weer terug geleverd. En tot slot hebben we enkele leveringen tijdelijk opgezegd.’’

En hoe zit dat met de leden. Alle Leden hebben nu een paar maanden niet kunnen voetballen, maar hebben wel voor een heel seizoen betaald …

,,Ja, klopt en weet je waar ik dan zo blij van word? Er is geen enkel lid geweest die  om teruggave van (een deel van) de contributie heeft gevraagd. Als bestuur  zijn we natuurlijk ontzettend blij met zoveel loyaliteit van onze leden. We kunnen het ook niet vaak genoeg zeggen: VDL is niet van het bestuur. VDL is de club van alle leden. Met elkaar zorgen we voor een gezonde toekomst van onze vereniging”.

Wil de club desondanks ook een gebaar maken naar de leden?

,,Natuurlijk willen we dat. Daar spreken we in het bestuur ook over, maar eerste prioriteit is nu  om het jaar financieel zo gunstig mogelijk af te sluiten en ons voor te bereiden  op eventuele verdere tegenvallers. Mogen we straks in september de kantine weer volop laten draaien? Kunnen we op ons terras en in de kantine wel voldoende mensen verwelkomen op 1,5 meter van elkaar? Scheelt dat ook weer inkomsten? En zo ja, hoeveel? En wie zegt  dat het virus niet opnieuw een piek bereikt? Wat gebeurt er als er opnieuw niet kan worden gevoetbald? Ik durf niet te voorspellen dat er dan weer noodfondsen zullen zijn. Ik wil zeker niet negatief overkomen, maar we moeten in onze financiële huishouding wel reeël zijn. We willen de schade zo beperkt mogelijk houden.’’

Wat zou je nog willen zeggen tegen de leden van VDL? 

,,Heb geduld. We willen graag nog iets langer een beroep doen op jullie loyaliteit. Eerlijk gezegd moet ik er niet aan denken dat we ineens met veel opzeggingen te maken zouden krijgen. En tot slot zou ik onze leden, familie, vrienden en supporters willen vragen om aan onze sponsors te denken. Ook zij zitten in zwaar weer en blijven ons desondanks trouw. Laten wij dan als club iets voor ze terugdoen en onze producten/diensten die we toch nodig hebben, bij hen aanschaffen. Zo helpen we elkaar door deze crisis heen. Bovendien steunen jullie via de sponsor ook indirect je eigen club. Is het kringetje weer mooi rond, toch?”

 

WIE IS WILKO DE GROENE?

Wilko de Groene (56) is al twee decennia de grote kracht binnen die financiële commissie. Er is in de loop der jaren van verschillende personen ondersteuning geweest en die is er nog, maar het financiële beleid bij VDL wordt al vele jaren vooral door hem gemaakt. Mede dankzij dat sterke beleid behoren we al jaren tot de gezondste clubs in de regio.

 

 

 

 

 

Hoofdsponsoren

solutions

 

verhagen

Sponsors

 • Automobielbedrijf Noorddijk
  Automobielbedrijf Noorddijk
 • Argeweb
  Argeweb
 • M&M Tomaello
  M&M Tomaello
 • Toll
  Toll
 • Wallcare
  Wallcare
 • Rene Verhagen Schilderwerken
  Rene Verhagen Schilderwerken
 • RM Coatings
  RM Coatings
 • De Salon
  De Salon
 • Combinatie Civiele Technieken BV
  Combinatie Civiele Technieken BV
 • IJdo Financiële Dienstverlening
  IJdo Financiële Dienstverlening
 • Smit Maassluis BV
  Smit Maassluis BV
 • Johan van Balen BV
  Johan van Balen BV
 • Vecom
  Vecom
 • Restaurant De Ridderhof
  Restaurant De Ridderhof
 • ING
  ING
 • Verhagen Vastgoedonderhoud
  Verhagen Vastgoedonderhoud
 • Funny Kids Store
  Funny Kids Store
 • Byonda Kroon Fotografie
  Byonda Kroon Fotografie
 • Alfa Grieks Restaurant
  Alfa Grieks Restaurant
 • Arrow Grafitotaal
  Arrow Grafitotaal
 • Dierenboetiek Zwarte Zee
  Dierenboetiek Zwarte Zee
 • FDC Putman
  FDC Putman
 • NDS
  NDS
 • Lely Industries
  Lely Industries
 • Wissenburg Jacht & Autobedrijf
  Wissenburg Jacht & Autobedrijf
 • Delta Dierenartsen
  Delta Dierenartsen
 • Heineken
  Heineken
 • Rabobank
  Rabobank
 • Slier & Partners
  Slier & Partners
 • Bouwbedrijf Borsboom
  Bouwbedrijf Borsboom
 • Dairco
  Dairco
 • Wens Uitzendbureau
  Wens Uitzendbureau
 • Accept Systems
  Accept Systems
 • Multikeukenenbad.nl
  Multikeukenenbad.nl
 • Jété woonidee
  Jété woonidee
 • Van Stenis Notarishuis
  Van Stenis Notarishuis
 • P. Looije
  P. Looije
 • Eetcafe De Dijk
  Eetcafe De Dijk
 • Kugeko
  Kugeko
 • Solutions Uitzendbureau
  Solutions Uitzendbureau
 • Ernst Abbas
  Ernst Abbas
 • Fonds Schiedam Vlaardingen E.O.
  Fonds Schiedam Vlaardingen E.O.
 • Pro Intermediair
  Pro Intermediair
 • HBI Installaties
  HBI Installaties
 • Staelduinsebos
  Staelduinsebos
 • Windmill
  Windmill
 • Allport Netherlands
  Allport Netherlands
 • Sportcentrum Life
  Sportcentrum Life
 • Hooymeijer
  Hooymeijer
 • Van Kortenhof
  Van Kortenhof
 • Manege Middenhof
  Manege Middenhof
 • Patisserie Chocolaterie Holtkamp
  Patisserie Chocolaterie Holtkamp
 • Jip Regtop Fysiotherapie
  Jip Regtop Fysiotherapie
 • Q-salaris - Salarisadministratie & Advies
  Q-salaris - Salarisadministratie & Advies
 • Klasmann-Deilmann Benelux
  Klasmann-Deilmann Benelux
 • Van Dijk Maasland BV
  Van Dijk Maasland BV
 • Lassooij en Partners
  Lassooij en Partners
 • Hoek Glas
  Hoek Glas
 • Euro Products
  Euro Products
 • Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
  Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
 • Meuva BV
  Meuva BV
 • Huijzer en Renzen advocaten
  Huijzer en Renzen advocaten
 • Schilderwerken Wim Brouwer
  Schilderwerken Wim Brouwer
 • Hotel Maassluis
  Hotel Maassluis
 • Marien van Eijmeren
  Marien van Eijmeren
 • VHC Kreko Moerdijk
  VHC Kreko Moerdijk
 • Rookvrije Generatie
  Rookvrije Generatie
 • SH Global Shipping
  SH Global Shipping
 • Slager en Zandbergen Transport
  Slager en Zandbergen Transport